ر حالت کلی برای حفاظت از زنگ زدگی و خوردگی فولاد سیاه از پروسه گالوانیزاسیون استفاده می شود و سطح فولاد را لایه ای از فلز روی می پوشاند . فلز روی نسبت به آهن خاصیت آندی دارد و از خورده شدن و زنگ زدن آن جلوگیری می کند ، به طوریکه طول عمر یک فنس را به بیش از دو برابر افزایش می دهد .

در فرآیند گالوانیزاسیون مفتول ، وقتی که مفتول اسید شویی شده و حرارت دیده ، وارد حوضچه مذاب روی می شود و مدتی در آن می ماند ، ضمن کریستالیزاسیون مجدد ، سه لایه میکروسکوپی فلزی تشکیل می گردد . این لایه ها از فولاد خیلی سخت ترند و مقاومت بسیار بالاتری در برابر خوردگی و سایش دارند . همین مسئله باعث محافظت از فولاد در برابر شرایط خورنده محیطی می گردد .

اما در مناطق گرم ، شرجی و مرطوب علی الخصوص مناطق نزدیک دریا به دلیل وجود کلرید و سولفیدهای موجود در هوا که به آهن حمله کرده و آن را از بین می برند ، حتی پوشش گالوانیزه نیز به صورت مکفی پاسخگویی ندارد.

در این شرایط یک لایه یک میلیمتری پی وی سی روی مفتول گالوانیزه شده کشیده می شود که باعث ایجاد محافظت دو برابر خواهد شد و این مساله آن چنان موثر است که می توان توری حصاری روکشدار PVC  را حتی داخل آب دریا نصب و استفاده کرد

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید